II. Lacan Sempozyumu Çalışmaları Başladı

share on:

Düşünbil Akademi tarafından düzenlenen ve ODTÜ Psikoloji Bölümü tarafından desteklenen II. Lacan Sempozyumu için çalışmalar hızla devam ediyor. ODTÜ’de 2 – 3 Nisan 2016 tarihlerinde gerçekleşecek sempozyumda 4 oturum olacak. Lacan ve Felsefe; Lacan ve Klinik; Lacan, Kadın ve Cinsellik; Lacan, Dil ve İletişim konularının işleneceği II. Lacan Sempozyumu için bildiri özeti gönderim son tarihi 30 Ocak 2016.

Sempozyuma dinleyici olarak katılmak isteyenler için kayıtlar 5 Şubat 2016 tarihinde açılacak. Şubat ayı başında etkinlik programının duyurulması bekleniyor.

Sempozyum hakkında detaylı bilgi almak ve gelişmeleri takip etmek için Facebook etkinlik sayfasına ve Düşünbil Akademi sitesine göz atabilirsiniz.

Ülkemizdeki Lacanyen psikanaliz çalışmaları için önemli bir adım olan Lacan Sempozyumu’na psikanaliz ile ilgilenen tüm okuyucularımızı davet ediyoruz. Lacanyen psikanalizde yapılacak Türkçe çalışmaların ve Türkçe üzerine çalışmaların önümüzdeki yıllarda ivme kazanarak gelişmesine katkı sunan bu tür çalışmaları desteklemeye devam edeceğiz.

Libido Dergisi