Libido Dergisi Çalışmalarına Katılmak İster Misin?

share on:

Libido Dergisi’nin her sayısı, yeni yazarlara ve yeni çizerlere açıktır. Çalışmalarınızı paylaşmak isterseniz libidodergisi[at]gmail.com adresine mail atmanız yeterlidir.

Dergimizin ana konusu psikanaliz olduğundan, psikanaliz kuramını içeren yazıları tercih etmekteyiz. Ancak Libido Dergisi’nde yazınızın yayınlanması için psikanalist olmanız, psikanaliz eğitimi almış ya da alıyor olmanız, psikanaliz üzerine akademik çalışma yapmış ya da yapıyor olmanız gerekli değildir. Kişisel okumalarınız ve ilgileriniz dolayısıyla psikanaliz üzerine kafa yormuş olmanız da yeterlidir. Psikanaliz kuramı pek çok farklı alanla iç içe olduğundan çok da uzak kalabileceğiniz bir konu değil…

Freudyen kuram, Lacanyen kuram, Sovyet psikanalizi, İngiliz ekolü, Sloven Okulu, Melanie Klein, Wilhelm Reich, Eric Fromm, Heinz Kohut gibi ana psikanaliz akımları üzerine veya psikanaliz ile çeşitli insan bilimleri alanlarının/konularının ilişkilerini inceleyen yazılar gönderebilirsiniz. Çizimlerinizi paylaşmak isterseniz ana akımlara öncülük etmiş isimleri resmedebilir ya da sanatsal çalışmalarınızı gönderebilirsiniz.

Dergi çalışmalarımızda yer almak veya etkinliklerimizde görev almak isterseniz kapımız her zaman açık. Mail üzerinden ya da ofisimize uğrayarak isteğinizi iletebilirsiniz.

Görüşmek dileğiyle…